Školní rok 2012/2013

Poslední den ve školce

Poslední červnový pátek nastalo předprázdninové loučení s naší školičkou. Aby nebyly děti smutné, celý den je provázela veselá výzdoba, veselé písničky i veselé soutěže. Školákům, kteří se dnes mohli pochlubit svými novými školními batohy, byly předány diplomy a šerpy. Přejeme jim hodně štěstí a úspěchů ve školce a na stávající děti se v září opět těšíme.

Vaše paní učitelky Ivana a Martina.

DSCN2727 DSCN2721 

DSCN2726 DSCN2732

DSCN2733

 

Všechny fotky ve fotogalerii.

 

 

 

 

 

 

Rozloučení se školním rokem a pasování předškoláčků

Ve čtvrtek 27. 6. se všechny děti a rodiče sešli na hřišti, abychom oslavili konec školního roku zábavnými soutěžemi. Děti se za asistence rodičů změnily třeba na taxikáře, popeláře nebo stavitele, přetahovaly se lanem a předvedly svou zručnost ve přišívání knoflíků či líčení maminek (i tatínků). 

Na závěr proběhlo již tradiční slavnostní pasování předškoláčků. Tento rok se loučíme s předškolačkami Karolínkou, Deniskou, Verunkou, Lucinkou, Nicolkou a Barunkou, a s předkoláčky Mirečkem, Jarečkem a Davídkem.

DSCN2600  DSCN2606

 

DSCN2640  DSCN2677

DSCN2700

Všechny fotky ve fotogalerii.

 

Posezení s maminkami 2013

Na květnové posezení s rodiči a oslavu dne matek děti pilně cvičily básničky a tanečky, bohužel počasí nám neumožnilo posezení uskutečnit. Museli jsme si tedy počkat na začátek června, kdy deště ustaly a děti se mohly předvést v plné kráse na louce u Oleksovic. Ačkoli byla malá účast zklamáním, taneček broučků i básničky se maminkám a tatínkům moc líbily a děti sklidily velký potlesk. Po skončení nacvičeného programu se všichni hladově vrhli na opékání špekáčků, notovali si za doprovodu kytary a zbytek posezení strávili příjemným povídáním v trávě.

DSCN2372  DSCN2396

DSCN2378  DSCN2375  DSCN2379

DSCN2392

 

Všechny fotky ve fotogalerii.

Výlet do ZOO Jihlava 2013

Nastala tropická vedra a s nimi i čas výletů za poznáním a zážitky. Proto jsme ve středu 19.6. navštívili s dětmi i rodiči ZOO Jihlava, kde nás neodradilo ani opravdu horké letní počasí. Bohužel velká část ZOO byla v rekonstrukci, ale i přesto jsme viděli spoustu zajímavých a krásných zvířat. Favoritem se okamžitě stalo nedávno narozené mládě Tygra sumaterského. Podle nadšených, i když horkem zmožených, výrazů dětí bylo poznat, že se jim výlet do ZOO moc líbil a doufáme, že stejně se výlet líbil také rodičům -  a také, že se příští rok sejdeme v takto hojném počtu a dobré náladě.

DSCN2497  DSCN2532

DSCN2534 - v2

 

Všechny fotky ve fotogalerii.

Dětský den

V sobotu 8. června proběhl na oleksovickém fotbalovém hřišti dětský den, volně přístupný dětem každého věku. V krásném slunečném odpoledni byla pro děti nachystána řada atrakcí, kde mohly prokázat svoji obratnost a jako odměnu získat spoustu dobrot. Děti se velmi snažily, aby si dobroty zasloužily - střílely ze vzduchovky, chodily na chůdách, prolézaly překážkovou dráhou... a vyřádit se mohly i na velké trampolíně nebo ve skákacím hradu. Aby bylo zážitků co nejvíce, místní sbor dobrovolných hasičů všem přihlížejícím předvedl parádně nacvičený zásah, za který aktéři sklidili zasloužený potlesk. A protože počasí přálo, mohl se nad zaplněné hřiště vznést i vyhlídkový horkovzdušný balon, z jehož koše mohli zájemci pozorovat široké okolí.

DSCN2229  DSCN2240

DSCN2253  DSCN2231

Všechny fotky ve fotogalerii.

Další informace