Mikulášská besídka 2023

V pátek 1.12. se v mateřské škole konala besídka. Děti se pro své blízké naučily spoustu písniček, básniček a tanečků. Na konci se za nimi přišel podivát Mikuláš s andělem a děti jim statečně řekly básničky, které se naučily. Za odvahu děti dostaly balíček. 

Výlov rybníku 2023

V pátek 10. listopadu jsme se vydali k nedalekému rybníku, kde probíhal výlov ryb. Rybáři dětem připravili káď s různými druhy ryb a také jim je ukázaly (zuby, ploutve).

Odvážné děti si poté mohly vyzkoušel rybu držet.

Uspávání broučků

Na začátku listopadu jsme s dětmi a rodiči uspávali broučky. Děti si s rodiči pomalovaly kamínky, aby vypadaly jako broučci a poté jsme šli do nedalekého lesíka a broučkům jsme vytvořili domečky na zimu. Na závěr jsme si opekli špekáčky a zahřáli se u ohně.

Odpoledne probíhalo v příjemné atmosféře a moc jsme si ho užili.

Děkujeme rodičům za bezproblémovou spolupráci.

Strašidla v MŠ

Na Halloween (tj.31.10.) jsme si ve školce udělali strašidelné dopoledne plné her, tance a zábavy. Děti i paní učitelky přišly do školky v převlecích za různá strašidla. Děti si vyzkoušely spostu aktivit např. krmení duchů, nebo chytání pavouků.

Dopoledne jsme si užili a budeme se těšit zase za rok.

Divadlo Kejkle

5. října nás ve školce navštívilo divadlo Kejkle a předvedlo nám pohádku O Kůzlátkách. Představení bylo interaktivní a děti se do představení zapojovaly. 

Divadlo děti bavilo a těšíme se na další shledání.

UZAVŘENÍ PROVOZU

Informativní schůzka

Seznam přijatých žáku do mateřské školy pro školní rok 2023/2024

Zápis do MŠ na rok 2023/2024

Attachments:
FileDescriptionCreatorFile sizeLast modified
Download this file (EVIDENČNÍ LIST PRO DÍTĚ V MATEŘSKÉ ŠKOLE (prosíme o oboustranný tisk).pdf)EVIDENČNÍ LIST PRO DÍTĚ V MATEŘSKÉ ŠKOLE (prosíme o oboustranný tisk).pdf ms-oleksovice8845 Kb04/05/23 12:39
Download this file (Směrnice pro přijetí dětí do mateřské školy .pdf)Směrnice pro přijetí dětí do mateřské školy .pdf ms-oleksovice15084 Kb05/09/23 05:32
Download this file (Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání (oboustranný tisk).pdf)Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání (oboustranný tisk).pdf ms-oleksovice638 Kb04/05/23 12:40

Čarodějnice na dvoře MŠ

28.4. k nám do školky přiletěly čarodějnice. Děti si vytvořily vlastní čarodějnici, kterou jsme poté spálili. Děti i paní učitelky dorazily v kostýmech. Nejdříve si děti vyzkoušely opékat špekáčky, které si poté snědly. Také plnily čarodějnické úkoly, za které poté dostaly odměnu v podobě čarodějnického průkazu, čarodějnického klobouku a sladkostí. 

 

 

Den Země - čištění přírody

21. dubna jsme se z důvodu blížícího dne Země rozhodli, že půjdeme vyčistit přirodu v našem okolí. Děti si z domu donesly jednorázové rukavice a během vycházky do přírody sbíraly odpadky, které průběžně také třídily. S dětmi jsme si takto ukázaly, jak je příroda znečištěna námi lidmi a jak jí můžeme pomoci.

Jarní bubnování

11. dubna k nám do školky přijel Jiří Bouda s Jarním bubnováním. Děti si vyzkoušely různé hudební nástroje např. ozvučné tyče či různé druhy bubnů. Bubnování bylo na téma jaro a tvořilo krásný ucelený příběh. Děti bubnování velmi bavilo a vyzkoušely si nové hudební nástroje.

Velikonoční dílna v MŠ

Ve středu 5. dubna jsme pro děti a rodiči přichystali "Velikonoční dílnu". Rodiče si s dětmi vyrobily ozdoby na dveře ve fomě slepičky na bidýlku a závěsného vajíčka. Poté se děti s rodiči vydali na velikonoční stezku, kde na ně na jejím konci čekal velikonoční zajíc s odměnami. Vše se skvěle podařilo a tešíme se na další společnou akci s rodiči.

Divadlo Netratrdlo ve školce

Na konci března nás ještě stihlo navštívit divadýlko Netratrdlo, které k nám přivezlo představení "Babička a dědeček na dvorku". Děti byly v průběhu celého vystoupení zapojovány do děje a velmi je představení bavilo. Na závěr se děti dozvěděly také něco o Velikonocích. A za to, jak byly děti šikovné, jim poté "babička s dědečkem" pověděli pohádku.

Předškoláci ve škole

23.3. byli předškoláci pozváni na návštěvu do školy. Děti se zde seznámily s novým prostředím, vyzkoušely si nové aktivity a spolu s kamarády také vytvořily krásné výrobky. Dětem se ve škole moc líbilo a už se do ní těší.

Vynášení paní Zimy

První jarní den (21.3.) jsme se s dětmi vydali vynést paní Zimu - Moranu. Děti si vytvořily Moranu ze starého pečiva a poté jsme se vydali k místnímu rybníku, kde jsme se rozhodli poslat Moranu pryč po vodě. Děti po cestě plnily jarní úkoly, aby přivolaly jaro zpátky k nám.

Masopust v mateřské škole

24.2. jsme si s dětmi ve školnce udělali masopust. Děti přišly v kostýmech a užili jsme si dopoledne plné soutěží a tance. Všichni jsme si dopoledne užili a těšíme se na další.

Zimní radovánky

V průběhu zimy jsme s dětmi podnikli různé aktivity.

Když nám napadl sníh, tak děti postavěly sněhuláky. Když sníh nebyl, vydaly se do Grónska a postavěly si iglů. A také pomáhaly ptáčkům v zimě tím, že jim vyrobily budku a také různá krmítka.

Vánoce ve školce

Na záčátku nového roku, jsme si s dětmi udělali Vánoce ve školce. Děti se svátečně oblékly. zavolaly Ježíška, rozbalily si dárečky a vyzkoušely si vánoční tradice (krájení jablka, pouštění lodiček, věštění z hrnečků.

Dárky se pořídily za podpory rodičů a chtěly bychom jim velmi poděkovat za podporu.

Výlov rybníku 2022

11.11. 2022 jsme se s dětmi vydali ke zdejšímu rybníku, kde jsme sledovali jeho výlov. Rybáři byli moc hodní a donesli nám v kádi spoustu ryb, které děti mohly z blízka pozorovat a ty odvážnější je vzaly také do ruky.

Strašidelná stezka

Dne 1.11. 2022 jsme s rodiči připravili strašidelnou stezku. Nejdříve jsme s dětmi vyrobili strašidla a poté jsme se v maskách vydali na stezku, kde na děti čekaly různá strašidla v podobě rodičů.

Další informace